Корисні поради

  • Як найкраще упакувати особисті речі?

Не бери великі похідні рюкзаки. Вони не вміщаються у багажному відділенні, а розміщувати їх в носі байдарки хочуть не всі. Тому, краще речі скласти у сумку розміром 30 на 30 на 60 см. Взуття краще скласти у окремий пакет. Тоді всі речі ти зможеш розмістити у багажному відділенні і вони не намокнуть.

  • Як правильно упакувати продукти?

Краще розмістити продукти в пакетах і сумках так, щоб в кожній байдарці було порівну.

Вода: воду, яка в бутлях розміщуй в самому носі байдарки. Воду, яка в невеликих плашках, рівномірно розмісти по байдарках. Не забудь при цьому одну плашку покласти поруч із сидінням, щоб тобі було легко дістати її в процесі сплаву і втамувати спрагу.

Овочі і фрукти: склади в окремий пакет або паперовий ящик і стеж, щоб вони не подавилися у процесі транспортування.

<Хліб: відразу розміщуй в сумці, яка добре закривається. На привалі зустрічаються мишки, які обов’язково перевірять ваші продуктові сумки.

Консерви: тримай всі консерви разом, щоб було легко орієнтуватися в тому, що є і скільки залишилося.

Крупи: найкраще тримати крупи у паперових пакетах. Подбай про те, щоб розкриті пакети були щільно закриті. Крупи, як і хліб, необхідно зберігати в сумці, яка добре закривається.

Ковбаски, сир та м’яско: все це швидкопсувні продукти. Розмісти їх у сумці–холодильнику.

  • Чи варто брати сумку – холодильник?

Досвід показує, що варто. Якщо ви берете м’ясо для барбекю, то сумка–холодильник дозволить зберегти м’ясо до вечора 1-го дня. Також в сумку холодильник краще покласти сир і ковбаску. Там ці продукти довше зберігаються. Ми беремо кілька сумок – холодильників, тому що вони добре закриваються, компактні і досить місткі.

  • Як розрахувати кількість продуктів?

Щоразу перед сплавом, ми складаємо схематичне меню, щоб зрозуміти, що ми будемо готувати. Це дозволяє розрахувати точну кількість продуктів, і не возити зайвого.

Отже. По горизонталі: дні сплаву; по вертикалі: сніданок, обід, вечеря. У кожній клітині пишемо блюдо. Наприклад, гречка з тушонкою і овочі; суп з гречкою, овочі і ковбаска, і т.д.

Далі ми використовуємо вагу продуктів, яка необхідна для приготування того чи іншого блюда у розрахунку на людину.

Каші: Крупи 50 гр, макарони 70 гр.

Суп або борщ: крупа 10 гр, цибуля і морква 20 гр, картопля, капуста і буряк 70 гр.

Овочі: огірки, помідори, редис в розрахунку по 1-2 шт на людину на кожний прийом їжі.

Консерви: тушонка 500 грн на 4-6 учасників, рибні консерви 1 шт на 3-4 учасника, паштет 1 банка на 4-6 учасників.

Хліб: 2 буханки в день на 6-8 учасників.

Вода для приготування каш, супів і чаю: каші і макарони вимагають води 1:2, розраховуємо кількість крупи і беремо води у 2 рази більше; суп і чай 300 гр на людину.

Далі, враховуючи кількість учасників робимо прості дії із додавання та множення, і отримуємо скільки всього нам необхідно купити в похід.

  • Як розрахувати кількість необхідної води?

Кожен учасник походу випиває 1,5 л чистої води в день. Також вода використовується для приготування їжі (докладніше дивіться вище). Зробивши нескладні дії на множення і додавання, отримуємо загальну кількість води, яка необхідна. Рекомендуємо частину води купити у 1,5 л пляшках, а частину у 5-6 л бутлях.

  • Чим замінити герметичний мішок?

Із досвіду, використання щільних сміттєвих пакетів на 120 л, вирішує питання із герметичною упаковкою речей і здешевлює витрати на підготовку.

  • Як вибрати маршрут?

Або ви знаєте, куди хочете відправитися на сплав, або ми можемо вам підібрати кілька цікавих і красивих маршрутів з урахуванням вашого бажання і можливостей.

  • Як вирішити хто матрос, а хто рульовий?

Для початку потрібно знати, що матрос сидить попереду, а рульовий – ззаду. Найчастіше рульовий – це чоловік.

Дівчинці найчастіше дістається роль матроса (але це і не погано, тому що у чоловіка залишається право приймати рішення, а у дівчини є можливість більше відпочити ). Іноді вирішальним фактором виступає не стать, вік або досвід, а об’єм тіла (хто важче, той і рульовий).

  • Яка оптимальна кількість учасників походу?

Із досвіду найбільш оптимальна кількість учасників багатоденного сплаву – це 8 учасників. Тоді ваша команда буде єдиним цілим. Вам буде легко і при підготовці і при спілкуванні на сплаві.

  • Що краще взяти: каремат або матрац?

Ти звичайно, можеш взяти каремат. Але, ми за комфорт. Після фізичного навантаження протягом дня, буде величезне бажання добре виспатися. А спати на надувному матраці в поході – це як вдома, майже ?. Тим більше, що матрац не займає багато місця, якщо укласти його на дно герметичного відсіку. Головне не забудь взяти насос!

Please publish modules in offcanvas position.